2 Milyon Dolarlık Elektrikli Otomobil ( Pininfarina )

İtalyan bir otomotiv tasarımcısı olan Battista Farine tarafından, 1930 yılında kurulan ve halen dünyanın en kusursuz tasarımlarını üretmekte olan Prininfarina, genel olarak Ferrari ‘nin tasarımlarını oluşturması ile tanınmaktadır. Şimdi elektrikli otomobil geliştiriyor.
Mart ayında kendi elektrikli hiper otomobilini üretmeye hazırlandığını açıklayan şirket araç hakkında yeni bilgiler verdi. Fiyatının yaklaşık 2 milyon dolar olması bekleniyor.  Bu gibi bir fiyatla Tesla gibi diğer elektrikli otomobil geliştiricilerine rakip olmayacağı oldukça açık.

Pininfarina CEO’su olan Michael Perschke, bu süper otomobilin 0’dan 100 km/s hıza yaklaşık iki saniyeden kısa sürede çıkacabileceğini söylüyor.  Bu otomobilin 500 km menzili olacağı tahmin ediliyor. Aynı zaman da 400 km/s gibi yüksek hızlara da çıkabilecek deniliyor. Peki ama bu kadar hıza ve güce batarya nasıl dayanacak ? Bu konuya netlik kazandıran Perschke, aracın süper hızlı şarj teknolojisine sahip olduğunu ve 15 dakika gibi kısa bir sürede yüzde 80 şarj olacağını belirtiyor. Otomobili görmek ancak Mart ayında düzenlenecek olan 2019 Cenevre Otomobil Fuarı‘nda mümkün olacak.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments