Kadın Erkek İlişkilerinde Neleri Yanlış Yapıyoruz ?

Kadın Erkek İlişkilerinde Neleri Yanlış Yapıyoruz ?

Öncelikle ilişkiler konusunu iki şekilde ele almalıyız. Bir ilişkide her iki tarafın da pek çok doğru olduğunu sandığı aslında yapılması yanlış olan davranışlar vardır. Biz bunlara hem kadının hem de erkeğin bakış açısıyla görmeye çalışacağız. Kadın erkek ilişkilerinde neleri yanlış yapıyoruz bunları dile getirmeye çalışacağız.Çok basit olan davranışları , konuşmaları hatta  tartışmaları yapmaktan kaçınmak bir ilişkiyi en fazla zedeleyen durumlar olduğunu her zaman unutuyoruz

Bir İlişkiye Kadın Gözüyle Bakmak 

Kadın ilişkide genellikle güvende olmayı tercih eder . Kendini yanında güvende hissettiği erkeklerle beraber olmak ister. Hatta çocuklarına ileride daha iyi bir baba olacağını düşünür. Peki sadece bu kadar mı ? Tabi ki hayır. Kadın her şeyden önce kendisini dinleyen anlamaya çalışan bir erkek ister . Aslında istedikleri tek şey sevdikleri insan tarafından kendilerinin ve düşüncelerinin değer görmesini beklemektir. Peki böyle düşünmeleri hata mıdır ? Bu konu kadınların sonuna kadar haklı oldukları bir konudur. Bana göre yanlış hiçbir yanı yoktur fakat unuttukları tek şey erkeklerin onlar kadar donanımlı bir düşünce yapısına sahip olmadığıdır .

Kadınlar İlişkide Neleri Yanlış Yapıyor ?

Kadınların kendilerini anlatma hissi sürekli var olan bir histir. Erkekler ise çoğu zaman dinlemek ya da anlamaya çalışmaktan kaçınır . Kadınların yapması gereken tek şey konuşmak için doğru zamanı beklemektir . Eğer anlatmak istediği bir düşünceyi ya da rahatsız olduğu bir konuyu doğru bir zamanda anlatmıyorsa erkek tarafından her ne kadar bu haksızlık olsa da ‘ çok konuşuyor ‘ damgası yer . Kadınların unuttuğu bir diğer konu ise ilişkide diğer tarafın çaba göstermediğini düşünmeleridir . Bu gerçekten kadınların düştüğü büyük bir yanılgıdır . Kadın erkeği kendi gibi davranışlarda bulunmalarını ister ve bunu göremedikleri zaman erkeğin hiçbir çaba göstermediğini düşünür. Aslında bir erkek tartışma sırasında sizi sevdiğini söylüyorsa tamamen sorunu halletmeye çalışıyordur. Söylediğim gibi erkekler kadınlar gibi donanımlı bir düşünce yapısına sahip değildir . Erkeklerin sorunu çözme mantığı basit denklemden ibarettir . ‘Seviyorsam çözülür ‘ mantığıyla ilerler ve sadece sevdiklerini hissettirmeye çalışırlar . Kadınlar ise bunu geçiştirmeye çalıştıklarını düşündükleri için daha fazla sinirlenirler .

Bir İlişkiye Erkek Gözüyle Bakmak 

Erkekler her zaman kendilerini seven bir kadınla birlikte olmak ister. Erkek kadına göre daha fazla şekilcidir. Duygusal yönü kadına oranla daha az olduğu doğru olabilir ama bir erkek sevdi mi yapamayacağı hiçbir fedakarlık yoktur. Bir ilişkide kadının erkeği sığınacağı bir yuva olarak görmesi kuşkusuz erkeğin hissettiği en güzel hislerden biridir . Bu durum erkeğe kendisini daha güçlü hissetmesini sağlar ve buna ek olarak omuzlarını yuva olarak görmüş kadını korumakla kendilerini hükümlü hissederler . Bu aslında bir erkeğin alabileceği en güzel ve en büyük sorumluluklardan biridir. Peki ilişkilerde erkeklerin zayıf oldukları yönleri yok mudur ? Emin olun birçok kadından daha eksik ve zayıf oldukları noktalar vardır .

Erkekler İlişkide Neleri Yanlış Yapıyor ? 

Bir erkek bir kadına göre şüphesiz ki ilişkide çok daha fazla hata yapıyor . Öncelikle  yapılan en büyük hata sevdiğimiz insana ya da onun değerlerine saygı dahi göstermemektir. Bunu bilerek ya da bilmeden de yapıyor olabilirsiniz . İhtiyaç duyduğun tek şey aslında kadınları anlamaya çalışmaktır. İnanın bir kadının anlatmaya çalıştığı şeyleri  ya da yaptıklarını anlamamış bile olsanız sadece anlamaya çalıştığınızı onlara hissettirmek yeterli olacaktır . Kaldı ki kadınları anlamak sanıldığı kadar zor bir durum değildir ‘ Kadınları anlamak çok zor ‘ deyip onlara ve düşüncelerine sırt çevirmek kolaya kaçmaktır . Bir diğer durum da erkekler tartışma esnasında konuşmak yerine direkt olarak sevdiğini söyleyip ya da bunu hissettirmeye çalışıp konunun uzamamasını hatta kapanmasını istiyor olmalarıdır. Aslında kendini anlatmaya çalışmak ya da diğer tarafı dinlemek inanın sevdiğini hissettirmeye çalışmaktan çok daha kolay olacaktır. Unutmayın kadın erkeğin sadece kendisine ve düşüncelerine değer verdiğini hissetmek ister . Bunu denedikten sonra aslında kadınların sanıldığı kadar anlaşılması zor varlıklar olmadığını anlayacaksınız.

Önemli Olan Diğer Durumlar

Bu metinde diğer önemli olan yanlışlardan ‘ Aşırı Kıskançlık , Şiddet , Aldatma ‘ gibi konulara değinmedim . Çünkü bunlar zaten yapılmaması gereken davranışlardır . Benim asıl amacım kadın erkek ilişkisinde genel olarak yapılan yanlışlardan söz etmekti. Metinde söz ettiğim yanlış davranışlara rağmen bir ilişki devam edebilir fakat aldatma , şiddet , aşırı kıskançlık durumlarında bir ilişki devam edemez ve etmemelidir . Sağlıklı bireyler için bu çok önemli bir durumdur.

Kadın Erkek İlişkilerinde Neleri Yanlış Yapıyoruz ?” için 15 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir